"Paličkovanie" v parku

"Paličkovanie" v parku

Znie to naozaj čudne, ale v Topoľčianskom parku sa naozaj bude „paličkovať“ a to pravidelne! Nepôjde však o precíznu ručnú prácu, ale o mini kurzy NORDIC WALKINGU, teda severskej chôdze.  Zaiste ste už videli ľudí kráčať s paličkami, ale nordic walking sa líši od vysokohorskej- trekovej chôdze. NW je skvelá ozdravno-pohybová aktivita, bez vekového či zdravotného obmedzenia, na čerstvom vzduchu, počas celého roka, na rovinatom teréne a s použitím špeciálnych paličiek s rukavičkou. Chôdza je pre človeka najprirodzenejší pohyb a pri dnešnom sedavom spôsobe života ho máme naozaj málo. Ak sa chcete o tomto modernom športe dozvedieť viac, navštívte stránku Slovenskej asociácie nordic walking www.snwa.sk , kde sa dozviete o množstve zdravotných prínosov NW, alebo sa poraďte so svojim lekárom. Zlepšenie zdravotného stavu je dokázané napr. u  ľudí s ochoreniami chrbtice, astmatikov, nadváhou, srdcovo – cievnymi ochoreniami a mnohými ďalšími.

Ak sa Vám NORDIC WALKING zapáčil, prijmite pozvanie a poďte sa ho naučiť s certifikovanou inštruktorkou Silviou Sórádovou.

Kedy?  20. júla, 10. augusta alebo 14. septembra 2019, v  čase od 9.00 do 12.00 hodiny.

Kde?  v krásnom parku v Topoľčiankach (stretnutie na parkovisku za Hotelom  Hradná stráž)

Ako? zaregistrujte sa v kalendári podujatí na www.snwa.sk

O paličky nemajte starosť, poskytne Vám ich inštruktorka.

Ak absolvujete mini kurz, môžete sa s nadšencami NW stretávať  aj pravidelne, každý piatok od 17.00 hodiny na spoločných „paličkovaniach v parku“.

Kontakt: Mgr. Silvia Sórádová, silviasoradova@gmail.com, mobil 0910 321 705